مزوتراپی

یکی از روش‌های درمانی در راستای جوانسازی پوست، تقویت مو و حذف چربی‌‌‌های اضافی، عمل مزوتراپی است. در روش درمانی مزوتراپی، کوکتل‌های مخصوصی با سوزن‌های بسیار ریز و ظریف که حاوی موادی مانند ویتامین‌ها، آنزیم‌ها، هورمون‌ها و عصاره‌های گیاهی هستند وارد پوست می‌شوند. این روش برای اولین بار در کشور فرانسه توسط پزشکی به نام میشل پیستور ابداع و استفاده شد و پس از بدست آوردن نتایج فوق‌العاده و کاربردهای فراوان در سایر کشورها نیز مورد استفاده قرار گرفت.

مواد مزوتراپی در انواع مختلف با کیفیت‌ها و اثربخشی متفاوت وجود دارند که برای رفع مشکلات مختلفی از جمله تقویت رشد مو، چین و چروک، لک، اسکارهای مختلف از جمله اسکار آکنه، کاهش چربی صورت و غبغب و شکم و رفع سلولیت موثر هستند. همچنین مزوتراپی را می‌توان در ترکییب با میکرونیدلینگ و آر آف فرکشنال انجام داد که باعث اثربخشی بالاتر هردوی این روش‌ها می‌شود.

کاربردهای مزوتراپی

مزوتراپی در درمان بسیاری از مشکلات پوستی استفاده می‌شود که موارد استفاده آن به شرح زیر است:

 • از بین بردن چین و چروک و جوانسازی صورت
 • حذف کردن لکه‌های پوستی
 • کمک به چربی سوزی در نواحی شکم، ران، باسن، صورت و بازوها (به صورت موضعی)
 • کاهش ریزش مو (به ویژه در افرادی که مبتلا به بیماری‌ آلوپسی هستند)
 • کاهش میزان سلولیت
 • تقویت کردن بافت پوستی
 • درمان شل شدگی پوست
 • درمان ماه گرفتگی پوست بدن
 • روشن سازی پوست بدن

بهترین سن برای انجام مزوتراپی

مزوتراپی در هر سنی، نتیجه و اثر خوبی به همراه دارد. به طور کلی بهترین سن برای شروع عمل مزوتراپی توسط متخصصین زیبایی، ۳۵ سال در نظر گرفته شده است. حتی مزوتراپیست‌های فعال در کشورهای خارجی شروع درمان جوانسازی پوست با مزوتراپی را برای اثربخشی و نتیجه بهتر ۲۰ الی ۳۰ سال توصیه می‌کنند. همچنین مزوتراپی معمولا هر دو هفته یکبار برای ۸-۶ جلسه انجام می‌شود ولی برخی مشکلات مانند ریزش مو ممکن است نیاز به درمان نگهدارنده هر سه ماه یکبار داشته باشد.

عوارض مزوتراپی

همانطور که می‌دانید هیچ عمل پزشکی در دنیا وجود ندارد که بدون عوارض باشد. عمل مزوتراپی نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ اما عوارض آن کوتاه مدت بوده و آسیب جدی را به فرد وارد نمی‌کند. درد، تورم، خارش، کبودی، سرخی، حساسیت، حالت تهوع، بروز لکه‌های تیره بر روی پوست و عفونت از عوارض مزوتراپی پوست و مو است که پس از چندین ساعت پس از انجام عمل از بین خواهند رفت. همچنین انتخاب پزشک متخصص و باتجربه نیز در انجام عمل و کاهش عوارض و آسیب‌های احتمالی بسیار موثر است.

میزان درد مزوتراپی

در روش درمانی مزوتراپی ویتامین‌ها و فاکتورهای رشد با استفاده از سوزن‌های بسیار ریزی به نواحی موردنظر تزریق می‌شوند. در هنگام تزریق امکان احساس درد بسیار خفیفی وجود دارد که قبل از انجام عمل متخصص از داروهای بی‌حس کننده برای کاهش درد استفاده می‌کند؛ اما در روش مزوتراپی بدون استفاده از سوزن (از طریق خودکار) نیازی به استفاده از داروهای بی‌حس کننده نیست؛ چراکه میزان درد در این روش بسیار کم است.

هزینه مزوتراپی

هزینه مزوتراپی باتوجه به نوع استفاده آن و تعداد جلسات لازم در کلینیک‌های زیبایی متفاوت است. همچنین دوز داروی تزریقی و ترکیبات مورد استفاده در محلول مزوتراپی نیز در هزینه نهایی عمل مزوتراپی تاثیرگذار است. برای اطلاع دقیق از شرایط و هزینه‌های کامل عمل مزوتراپی می‌توانید به کلینیک پزشک موردنظر مراجعه کنید. کلینیک زیبایی دکتر پردیس کیانی خدمات مزوتراپی را باکیفیت بالا و مناسب‌ترین و به‌صرفه‌ترین هزینه ارائه می‌کند.

مزوتراپی برای چه افرادی مناسب نیست؟

 • استفاده از عمل مزوتراپی برای خانم‌های باردار توصیه نمی‌شود.
 • برای افرادی که دارای بیماری‌های قلبی-عروقی، سرطان‌های پیشرفته، دیابت کنترل نشده، نورپاتی، پسوزیاریس شدید و پیشرفته هستند نیز انجام عمل مزوتراپی مناسب نیست.
 • همچنین در افرادی که سابقه آلرژی و حساسیت به داروهای خاص دارند یا در حال استفاده از داروهای ضدانعقاد هستند، انجام عمل مزوتراپی پیشنهاد نمی‌شود.

انجام انواع خدمات مزوتراپی در کلینیک دکتر پردیس کیانی

کلینیک تخصصی دکتر پردیس کیانی یکی از باسابقه‌ترین کلینیک‌های زیبایی در شمال تهران است که سابقه بسیاری در زمینه‌های تزریق مزوتراپی پوست و مو دارد. هدف این کلینیک خدمت رسانی با کیفیت بالا و مطلوب و مناسب‌ترین هزینه برای مراجعین محترم است. شما می‌توانید برای انجام انواع خدمات مزوتراپی به این کلینیک مراجعه کرده و همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره‌های ۰۲۱۸۶۱۲۷۰۴۴، ۰۲۱۲۲۰۲۰۰۹۵ و ۰۲۱۲۲۰۲۰۰۹۶ تماس حاصل کنید.